c@sh.cvut.cz
  Adresa:
Vaníčkova 7, Praha 6

O nás

Akademie C++ je jednou z nejstarších Strahovských akademií, ne-li nejstarší vůbec.

Za dobu svého působení si prošla několika fázemi, vyučovali se zde různé předměty jako Qt nebo Základy knihoven. Našimi dveřmi prošli desítky lektorů a stovky, ne-li tisíce studentů.

Full Width Picture: 639px

V současné době se zaměřujeme na hloubkovou výuku C++ podle nejnovějších standardů, v kontextu, s příklady, včetně knihoven, ekosystému, toolingu, a podle nejnovějších metod výuky tohoto jazyka.

Učíme také Unix pro C++, což je pragmatický jednosemestrální kurz práce s Unixovými systémy cílený především na (budoucí) programátory, ale vhodný pro každého, kd se chce s Linuxem a jeho příbuznými seznámit.

Dále máme v nabídce kurz vývoje počítačových her a chystáme kurz algoritmů a datových strutur a kurz vývoje pro vestavěné systémy.

Zároveň pořádáme pravidelná každoměsíční setkání s C++ v klubovně na bloku 7, každou první středu v měsíci od 6 hodin večer.

Chystáme i různé další akce, spolupracujeme s rámci sekce vzdělávání s akademií Pythonu, spolupořádáme konference jako Meet & Code na Strahově, připravujeme další aktivity.

Naším cílem je dát vám pevné znalosti jazyka a ekosystému C++ které využijete v praxi (a možná i ve škole :) ), a zároveň vás vtáhnout do naší komunity okolo tohoto jazyka a vývoje obecně, kterou zde na Strahově budujeme. Budeme rádi, pokud se stanete našimi studenty a aktivními členy.